HRVATSKI REPREZENTATIVCI U LOVU RIBE UDICOM NA PLOVAK ZA OSOBE S INVALIDITETOM POMELI KONKURENCIJU

By In Novosti On 15 lipnja, 2022

SVJETSKO PRVENSTVO ZA OSOBE S INVALIDITETOM, MASTERSE I VETERANE

SZEGED, MAĐARSKA

Zlato reprezentacije Hrvatske u lovu ribe udicom na plovak za osobe s invaliditetom!
Na 23. svjetskom prvenstvu koje se održalo u Mađarskoj u gradu Szegedu, reprezentacija Hrvatske u
sportskom ribolovu, disciplini lov ribe udicom na plovak za osobe s invaliditetom, osvojila je svjetski tron.
Svjetsko prvenstvo za kategorije mastersa, veterana i osoba s invaliditetom održalo se u Mađarskom
gradu Szegedu od 06. – 12.06.2022. na poznatoj veslačkoj stazi. Republiku Hrvatsku predstavljale su
reprezentacije u sve tri kategorije, a najveći uspjeh i osvojeno ekipno zlato, te pojedinačno zlato i srebro
osvojila je reprezentacija osoba s invaliditetom. Za reprezentaciju su nastupali Zlatko Poparić, Mensur
Rošić, Ivica Bonino Hasan, Nikola Geček i Željko Kljajić, dok su reprezentaciju vodili Dražen Filipović i
Željko Geček. Uz reprezentativce i vodstvo svaki natjecatelj je imao i asistenta, pa su tako za ovaj rezultat
itekako zaslužni i Kristijan Kosmačin, Danko Bregović, Željko Bročilović i Srećko Sieber.
Prvog dana natjecanja Zlatko Poparić i Ivica Bonino Hasan su ostvarili sektorske pobjede, dok je Mensur
Rošić osvojio drugo, a Željko Kljajić šesto sektorsko mjesto. Nakon prvog dana natjecanja reprezentacija
je zauzela vodeću poziciju sa deset negativnih bodova, ispred Mađara i Talijana sa osamnaest negativnih
bodova. Odlično isplaniranu i ostvarenu taktiku koja se bazirala na lovu šarana, Hrvatska reprezentacija
potvrdila je i drugi dan natjecanja. Sa osvojenih deset negativnih bodova Hrvatska reprezentacija osoba s
invaliditetom je povećala svoju prednost i drugi dan natjecanja i osvojila svjetsko prvenstvo. Drugog
dana sektorsku pobjedu ostvario je Zlatko Poparić sa ulovom od 20,900 kilograma i Mensur Rošić sa
ulovljenih 13,775 kg. Nikola Geček osvojio je drugo, a Ivica Bonino Hasan šesto mjesto. Ukupno su naši
reprezentativci ostvarili 20 negativnih bodova, srebrni Talijani 33,5 i brončani Mađari 38,5 negativnih
bodova. Hrvati su izdominirali i u pojedinačnom poretku, te je Zlatko Poparić sa dvije sektorske pobjede
uvjerljivo osvojio svjetski tron, dok je viceprvak svijeta Mensur Rošić sa prvim i drugim sektorskim
plasmanom. Treće mjesto pojedinačno osvojio je Mađar Tibor Csala sa 4,5 negativnih bodova. Od ostalih
reprezentativaca Ivica Bonino Hasan osvojio je deveto mjesto, Nikola Geček 42. mjesto (lovio samo
jedan dan) i Željko Kljajić 43. mjesto (također lovio samo jedan dan).
Nakon brojnih medalja u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji ove reprezentacije, ekipa se nakon nešto
lošijeg plasmana prošle godine, dominantno i suvereno vratila tamo gdje i zaslužuje, na svjetski tron.

Uz reprezentaciju Hrvatske u kategoriji osoba s invaliditetom, nastupale su i reprezentacije mastersa i
veterana.
U kategoriji mastersa Hrvatska reprezentacija je osvojila 21. mjesto. Prva je Bugarska s 27 negativnih
bodova (167,125 gr), Italija je druga sa 50,5 bodova (133,625 gr), a Francuska treća sa 58 bodova
(130,975 gr). Za reprezentaciju mastersa nastupali su Pero Haršić (38. mjesto), Rajmond Pokrivač (48.
mjesto), Branko Matijević (72. mjesto), Ivan Međimorec (94. mjesto – lovio samo jedan dan) i Damir
Škorić (95. mjesto – također lovio samo jedan dan. Reprezentaciju su vodili Božidar Magdić i Zoran
Pfeifer.
U kategoriji veterana Hrvatska reprezentacija je osvojila 8. mjesto. Prva je Italija s 27 negativnih bodova
(132,225 gr), druga Mađarska sa 32 boda (127,725 gr), a Engleska treća sa 35 bodova (127,100 gr). Za
reprezentaciju veterana nastupali su Mišo Minanov (14. mjesto), Ivan Petek (35. mjesto), Marko Kutlić
(43. mjesto), Tihomir Hunjak (50. mjesto – lovio samo jedan dan) i Mladen Breški (60. mjesto – lovio
samo jedan dan. Reprezentaciju su vodili Vladimir Hartek i Zoran Pfeifer.

Čestitamo reprezentaciji osoba s invaliditetom a na osvojenoj ekipnoj zlatnoj medalji, pojedinačnom
zlatu i srebru i vjerujemo da će ovaj uspjeh ponoviti i dogodine u Francuskoj.