Tel: 01 309 11 37 hsrs@zg.t-com.hr

Menu
SVJETSKO PRVENSTVO u CASTINGU – OŽBOLT BRONČANI!!!

By In Novosti On 18 rujna, 2019

Na nedavno održanom svjetskom prvenstvu u castingu naš najtrofejniji natjecatelj u bacačkim disciplinama Goran Ožbolt osvojio je brončanu medalju u disciplini uteg arenberg. Prvenstvo se održalo u republici Češkoj u gradu Hluboká nad Vltavou u periodu od 04 – 8. rujna. Na prvenstvu je sudjelovala 80 natjecatelja iz 16 zemalja i 3 kontinenta. Hrvatsku reprezentaciju predstavljali su u muškoj kategoriji seniora: Marino Turk, Goran Ožbolt, Marko Popović i Sandi Zbašnik, dok su u ženskoj kategoriji seniorki nastupale: Mia Sudarić i Lea Turk.
Prvog dana natjecanja naši natjecatelji su nastupali u disciplinama muha skich, uteg arenberg i muha dalj. Goran Ožbolt je nakon prvog bacanja u disciplini uteg arenberg ostvario 98 bodova i kao šesto plasirani ušao u finale među osam najboljih castingaša u toj disciplini. U napetom finalnom nastup Goran završava sa osvojenih 96 bodova (dvije osmice) i osvaja treće mjesto na svijetu iza Čeha Koblihe i Slovaka Meszarosa koji su ostvarili 98 bodova. Nakon prošlogodišnjeg srebra u istoj disciplini ovo je još jedan izniman uspjeh hrvatskog castinga s obzirom na malobrojnost ovoga sporta kod nas. Drugi dan naši reprezentativci su nastupali u disciplini uteg skich i multiplikator skich. Opet najbolji natjecatelj drugog dana bio je Goran koji ulazi kao prvoplasirani sa ostvarenih 100 bodova u disciplini uteg skich. Nažalost u finalu Goran je sa jednim promašajem ostvario 95 bodova i plasirao se na 4 mjesto u ovoj disciplini, iza natjecatelja iz Njemačke i Češke koji su ostvarili maksimalnih 100 bodova u finalu. Zadnjeg dana prvenstva naši natjecatelji su nastupali u disciplini uteg dalj gdje je Goran osvojio 16 mjesto sa bačenih 74,45 metara. Reprezentacija Hrvatske je ukupno osvojila peto mjesto na svijetu u muškoj kategoriji i sedmo mjesto među svim natjecateljima. Uvjerljivo najbolja je bila ekipa domaćina Republike Češke koja je osvojila sva prva mjesta u ukupnom pojedinačnom plasmanu kao i u ekipnom.
Iduće godine svjetsko prvenstvo se održava u Švedskoj u gradu Karlsham, nadamo se da će nakon prošlogodišnjeg srebra i ovogodišnje bronce naši reprezentativci konačno osvojiti najviše mjesto na postolju. Sretno!