Kongres EAF-a u Budimpešti, Vladimir Sever izabran za dopredsjednika

By In Novosti On 15 listopada, 2018

Ovogodišnji kongres European Anglers Federation (EAF) održao se od 12.-14.10.2018. u Budimpešti. Europska federacija ribolovaca broji jedanaest zemalja članica među kojima je od 2008. godine i Hrvatski športsko ribolovni savez. EAF prije svega nastoji rješavati probleme vezane uz zaštitu voda zemalja članica, uvjete ribolova na graničnim vodama, rješavanje problematike kormorana i uvjeta izgradnje malih hidroelektrana odnosno njihovog utjecaja na ribe i riblja staništa, populariziranje sportskog ribolova među mladima, ribolovnog turizma i donošenje legislative vezane uz ribolov i zaštitu riba. Mađarski ribolovni savez bio je domaćin ovogodišnjeg kongresa na kojem se govorilo i raspravljalo o mnogim problemima u ribarstvu u Europi. Poseban osvrt bio je utjecaj velikog vranca (kormorana) na riblji fond, zakonskoj regulativa u pojedinim zemljama za samo smanjenje populacije i naknade za izvršenje. Zatim je jedna od tema bila nezakoniti ribolov i zakonske regulative, razne prezentacije pojedinih zemalja o unaprjeđenju sportskog ribolova, rada s mladima, zaštite ribljeg fonda, i ostalo. Također na ovom kongresu bila je i izborna sjednica te je za podpredsjednika ove zajednice na prijedlog dosadašnjeg predsjednika gospodina Otakara Broža iz Republike Češke i predsjednika CIPS-a gospodina Ferenza Szalaya iz Mađarske jednoglasnom odlukom izabran gospodin Vladimir Sever, predsjednik Hrvatskog športskog ribolovnog saveza. U izboru za novog predsjednika jednoglasno je odlučeno da EAF-om u slijedećih dvije godine rukovodi gospodin Bernard Breton iz Francuske, dok je blagajnik gospodin Benoit Sottiaux iz Francuske. Ovaj izbor je veliko priznanje Hrvatskom športsko ribolovnom savezu za sav trud i zalaganje u dosadašnjim godinama članstva. Idući kongres održati će se u listopadu 2019. godine u Berlinu.