Tel: 01 309 11 37 hsrs@zg.t-com.hr

Menu
Hrvatska sedma, Alan Perko prvak svijeta

By In Novosti On 19 rujna, 2019

Ovogodišnje 66. svjetsko prvenstvo u lovu ribe udicom na plovak za kategoriju seniora održalo se u Srbiji na kanalu Dunav – Tisa – Dunav u Novom Sadu. Na svjetskom prvenstvu nastupile su 32 reprezentacije iz svijeta Hrvatska je na ovom prvenstvu nastupila u sastavu Ante Klanac, Alan Perko, Igor Mihalac, Ivica Bonino Hasan, Mario Pejaković i Mihael Pongrac. Reprezentaciju su vodili kapetani Martin Vrčković i Damir Škorić, uz izuzetnu pomoć pratećeg osoblja Kristijana Kosmačina, Borisa Ljepave, Marijana Šesta, Zvonka Pejakovića i ostalih koji su došli pratiti naše reprezentativce na same dane natjecanja. Reprezentacija je zauzela odlično sedmo mjesto od 32 reprezentacije, što je jedan od ponajboljih rezultata u posljednje vrijeme. Ostaje žal za boljim rezultatom, jer je prvog dana reprezentacija bila nadomak medalje. No pojedinačno, reprezentativac Alan Perko Osvojio je pojedinačno zlato što je definitivno najbolji rezultat u ribolovu plovkom, te će vječno ostati zapisan u svim ribolovnim analima. Prvi dan u sektoru A lovio je Ante Klanac i s ulovom od 4,016 g osvojio treće mjesto u podsektoru. Sektor B pripao je Mariu Pejakoviću koji sa 3,072 g osvaja deveto mjesto. Sektor C osvojio je Alan Perko sa 4,844 grama. U sektoru D četvrto mjesto osvojio je Igor Mihalac, dok je drugo mjesto sa 7,793 g u sektoru E osvojio Mihael Pongrac. Drugi dan u sektoru A Klanac opet osvaja treće mjesto sa 5,159 g, a u sektoru B Pongrac sa ulovljenih 3,388 grama osvaja sedmo mjesto. Sektor C je opet pripao Alanu Perku koji s ulovljenih 7,680 g osvaja podsektor i s dvije jedinice osvaja naslov svjetskog prvaka. U sektoru D drugog dana lovio je Igor Mihalac i osvojio 16 mjesto u podsektoru. Odlično drugo mjesto u sektoru E osvojio je Pejaković s ulovljenih 7,153 grama. Svjetskim zlatom u pojedinačnoj konkurenciji Alan Perko postao je najmlađi osvajač u povijesti svjetskih prvenstava. Čestitke reprezentaciji i vodstvu uz nadu da će iduće godine biti još uspješniji!